Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Ludzie Wy nie macie instynktu samozachowawczego. Dostaniecie 5 miejsc pracy, a za 2 lata Wy i mnóstwo niewinnych ludzi na białaczkę umrzecie i tyle korzyści z tego będzie. Wasze dzieci umrą na inne złośliwe nowotwory, a Wasze wnuki, jeżeli woóle będą miały szansę się urodzić, będą bez nóg i rąk i z dwiema głowami. Niby od przybytku głowa nie boli, ale nie w tym przypadku :)
Marzanna, podaj mi numer do swojego dilera, bo widzę, ze masz niezłą jazdę.  Takich bredni nie czytałem jak żyję......... Moze jeszcze cos ?, chętnie sie posmieję
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w raporcie środowiskowym są zupełnie inne informacje: " Instalacja składająca się z dwóch niezaleŜnych linii (reaktorów), pracując w cyklu 16- godzinnym,  przy  maksymalnej  wielkości  wsadu  wynoszącej  12  Mg,  jest  w  stanie  przetworzyć do 10800 Mg odpadów opon rocznie  Przewidywany czas pracy to 6 dni w tygodniu przez całą dobę. Łącznie przewiduje  się pracę zakładu przez ok. 300 dni w roku.  Przewidywana  maksymalna  liczba  osób  zatrudnionych, obecnych  w  zakładzie  podczas jednej zmiany wyniesie 4 osoby"
te dane o zatrudnieniu podawali na spotkaniu, nie mają znaczenia w raporcie. Ważny jest jaki przerób bedą mieli, a ile osób to juz muszą sami zapewnic tyle, żeby to działało.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
odnośnie ruchu pojazdów : "Przewidywany ruch pojazdów odbywa ć się będzie w porze dnia. Wielkość ruchu w  skali  dobowej  wyniesie  do  5  samochodów  cięŜarowych dowo Ŝących  opony  do  przetwarzania  oraz  do  5  samochodów  cięŜarowych  wywo Ŝących  produkty  (olej  popirolityczny,  karbonizat  i  odpady).  Ponadto  przewidywany jest ruch 10 samochodów  osobowych na dob ę. " nie wiem tylko czy przy jednym czy dwóch reaktorach . A co do gazów to po co te katalizatory skoro wydzielany gaz to propan butan?
No właśnie , trzeba czytać ze zrozumieniem: DO 5ciu dowożących  ........itd DO 5ciu wywożących ........ itd Czyli razem DO 10ciu na dobę DO a  NIE (!) - ZAWSZE 5 czy ZAWSZE 10  Czyli miał rację tu ktoś, ze zakładane są największe  i naj niekorzystniejsze warianty do obliczeń. Pewnie będzie mniej. Ale to juz nie trzeba pisac bo nie pasje do teorii o szkodliwości, co?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja nie mam nic, ale Pani Bogusława z tym reaktorem i ta strefa promieniowania to się szczerze mówiąc osmieszyła, niestety. 
Tak prawdę powiedziawszy, nawet jeżeli, to lepiej się ośmieszyć i zapobiegać niż dopuścić do nieodwracalnego. A dla decydentów ku pamięci- primum non nocere
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marzanna, podaj mi numer do swojego dilera, bo widzę, ze masz niezłą jazdę.  Takich bredni nie czytałem jak żyję......... Moze jeszcze cos ?, chętnie sie posmieję
Ziomek jak chcesz się pośmiać to spojrzyj w lustro. Jakbyś chodził na polski to byś wiedział jaki środek stylistyczny został tu użyty. Tylko tępak odbierze ten post wprost i nie dostrzeże tu hiperboli. ;)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w raporcie środowiskowym są zupełnie inne informacje: " Instalacja składająca się z dwóch niezaleŜnych linii (reaktorów), pracując w cyklu 16- godzinnym,  przy  maksymalnej  wielkości  wsadu  wynoszącej  12  Mg,  jest  w  stanie  przetworzyć do 10800 Mg odpadów opon rocznie  Przewidywany czas pracy to 6 dni w tygodniu przez całą dobę. Łącznie przewiduje  się pracę zakładu przez ok. 300 dni w roku.  Przewidywana  maksymalna  liczba  osób  zatrudnionych, obecnych  w  zakładzie  podczas jednej zmiany wyniesie 4 osoby"
Czytać ze zrozumieniem. Przecież nie muszą stawiać dwóch maszyn od razu?!   
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niby tacy mądrzy a liczyć nie potrafią:  jeśli mogą przerobić ok 30 ton na 3 zmiany to musżą mieć 1,5 tira na dobę ( przy założeniu że wchodzi na tira ok 20 ton).  Ponieważ tiry nie jeżdżą z poucinanymi o pól przyczepami to musi być 2 na jeden dzień, nie tak? a więc po jednym dniu zostanie nie przerobionych 10 ton . Czyli co 2 dni mają 1 tir ładunku  w zapasie. Z prostego dodawania wynika, że w ciągu sześciu dni  w tygodniu (bo tyle mają ponoć pracować)mają cztery dni  po dwa tiry.  Czyli 8. Zgadza się? jasne....musi kurde! UWAGA: Jeśli zmian pracy na dobę będzie mniej to będzie potrzeba minimum 1/3 tirów mniej!!!!!  Teraz cysterny:  Z 15 ton powinno wyjśćponoć ok 30-40% olejów. czyli pięć - sześć ton. Zbiornik cysterny ma 20 ton załóżmy: czyli muszą pracować minimum 4 dni, żeby napełnić cysternę. A więc  teoretycznie  będzie 1 cysterna w tygodniu. Razem daje nam  9 pojazdów dużych w tygodniu.   I o to cały raban? Nawet tego nikt nie zauważy.  Dziennie przejeżdża tirów przez Krzczonów nawet więcej bo skracają sobie drogę na  Kraśnik  z Piask.    Jeśli po tych wszystkich informacjach ktoś  nadal  twierdzi, że  będą truć tiry, że wójt kłamie, ze mieszkańcom pokazano środkowy palec ( to kabaciński rzekł nie my!) to chyba ma jakiś inny , ukryty cel w tym aby przeszkodzić  tym ludziom i stanąć okoniem w rozwoju gminy.   Sam kabaciński powtarza te same teksty wszędzie gdzie protestuje, ale na prawdziwe działania nigdy się nie zabrał. Jak tylko coś mu nie pasi to zwiewa. Taki z niego bohater za państwa podatki, Krzczonowianie. Nie liczcie na niego, wypnie się na was jak tylko mu jego boss przypomni, ze ma być przeciw kościołowi albo z innego, błahego powodu..........    Kurier: fajne macie puzzle :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marzanna, podaj mi numer do swojego dilera, bo widzę, ze masz niezłą jazdę.  Takich bredni nie czytałem jak żyję......... Moze jeszcze cos ?, chętnie sie posmieję
śmiej się śmiej teraz, a śmieje się ten kto śmieje się ostatni. Widocznie mało wiesz i mało czytasz, albo za krótko żyjesz i widzisz tylko metr przed sobą. Ale na zmiany nigdy nie jest za późno.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marzanna, podaj mi numer do swojego dilera, bo widzę, ze masz niezłą jazdę.  Takich bredni nie czytałem jak żyję......... Moze jeszcze cos ?, chętnie sie posmieję
ha, ha, ha ale dobre, ale numer. Przecież to nie jest dosłowne. wystarczy troszeczkę inteligencji żeby się domyśleć :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ile jest takich spalarni w Polsce? Nooooo tak....... to wszystko wiadomo. Ci mądrzejsi nie dali sobie tego wcisnąć. Ludzie i o co ta awantura, nie rozumiem. Czy w tym kraju nie ma bezludnych miejsc, czy trzeba ludziom pod nosem coś takiego zafundować? Raporty raportami, zapewnienia zapewnieniami, a życie życiem. Chociaż tam nie mieszkam, ale rozumiem tych ludzi i ich obawy i popieram. Jeżeli czujecie się zagrożeni to walczcie o swoje, bo nikt inny tego za Was nie zrobi, tylko na siebie możecie liczyć i zróbcie wszystko aby wasze życie było bezpieczne. Trzymam kciuki :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Proszę przeczytać Status  Krzczonowskiego Parku Krajobrazowego. Inwestycje  z tej grupy nie są zabronione, nie ma żadnych zakazów z jedną opcją, tj. z przepisów wynika jednoznacznie, że zakaz  może być wydany  w wyjatkowym wypadku i to dotyczy jedynie przedsięwzięć, które ZAWSZE WPŁYWAJĄ NA śRODOWISKO. Takie jak np. cementownia, elektrociepłownia, kotłownia itp. Przedmiotowe przedsięwzięcie nie zostało zakwalifikowane do tej grupy. Jako takie wymaga jedynie karty informacyjnej przedsięwzięcia, a raport został stworzony głównie dlatego, że Dyrekcja Ochrony środowiska chce mieć dokładne dane, ponieważ inwestycja jest dość  nowatorska i innowacyjna oraz dotyczy środowiska naturalnego.  Przypuszczam, że bardziej zależało na tym raporcie tej firmie niż urzędnikom. Dla  każdego inwestora ważne jest sprawdzenie mozliwości zaistnienia jej na danym terenie. 
A to wielka szkoda, że nie zostało zakwalifikowane. Może jednak da się coś zrobić, może status trzeba zmienić. Przecież wszytko się da zrobić i będzie po sprawie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czyżby komentarz sponsorowany? Mieszkam blisko, stąd wiedze mam nieco większą, a skoro pirolizę myli Pani ze spalaniem, to zapewne w kwestii porządków i agroturystyki równie niepoprawne ma Pani nawet oko. Ale zostawmy to. Jak było napisane gdzię wcześniej, niech mądrość zwycięży , a nie krzykacze spnsorowani.
Mądrość? To chyba od teraz mądrość to rzecz względna.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ktoś dostał w łape i to wszystko w temacie...
:) :) :) tylko ciiicho bo się wyda :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale pani pojechała!!! w jednym z poprzednich wątków ktoś pisał żeby obejrzeć to na youtube. Niech Pani to zrobi i przestanie pisac nekrologi bo w rzeczywistości , jak pani to zobaczy, powącha to już pani będzie głupio. Widziałem taki zakład w Bawarii i znajduje się w ścisłym rezerwacie, myśli Pani że Niemcy są głupi i zrobili by coś takiego, gdyby śmierdziało i dymiło?
Dlaczego Pan jest taki niemiły dla tej pani? To niegrzeczne !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przesadza Pani albo nie zna na czym polega ten odzysk. A co do Pani Bogusi... chwali jej się pracowitość, uczciwość i to że daje sobie radę. Ale niestety nie chwali się brak obiektywnej oceny sytuacji. Na jej miejscu nie wypowiadałbym przed kamerami o reaktorze i promieniowaniu..... oj, wyszło smiesznie . Szkoda, że nie była Pani o kilometr dale np. w Żukowie czy w stronę Chmiela. Poza ładnym krajobrazem zobaczyła by Pani jak naprawdę jest z tym "czystym" środowiskiem. Trzeba tam być, aby poczuć wieczorny, przyjemny wiaterek z dioksynami ze spalanych w piecach śmieci i innych odpadków. To jest dopiero wizytówka!!!
To tym bardziej takie miejsca trzeba chronć
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja niewiem jak to można się wypowiadć że to spalarnia i że zanieczyści środowisko, że jakieś dymy będą. BYłem w gminie i przeglądałem ten raport, wygląda to na dosyć czysty proces. Pozatym jak ruszy ta firma to kontrole z ochrony środowiska też będą, jak coś będzie nie halo to im napewno kary dowalą albo zakład zamkną.
chyba, że będzie za późno
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~gOŚCIU~ czemu tak wszystkim odpowiadasz ? !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie, czy wy już tacy ograniczeni jesteście? nikomu nie ufacie? jest Raport Środowiskowy, Jest RDOŚ , jest wójt giny? wszyscy chcą źle? wszyscy będą działać na szkodę gminy? Wszyscy chcą was oszukać i tylko na was zarabiać? Troszkę zaufania dla władz, śąsiada, znajomego. Naprawdę bym się zastanowil, poczytał o tej całej pyrolizie czy jakoś tam, i wysuwał logiczne argumenty a nie że reaktory będą to pewnie jakieś promieniowanie. Przykro mi ale to mi przypomina protesty w Taplarach. ( o ile ktoś wie co to za wieś)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie, czy wy już tacy ograniczeni jesteście? nikomu nie ufacie? jest Raport Środowiskowy, Jest RDOŚ , jest wójt giny? wszyscy chcą źle? wszyscy będą działać na szkodę gminy? Wszyscy chcą was oszukać i tylko na was zarabiać? Troszkę zaufania dla władz, śąsiada, znajomego. Naprawdę bym się zastanowil, poczytał o tej całej pyrolizie czy jakoś tam, i wysuwał logiczne argumenty a nie że reaktory będą to pewnie jakieś promieniowanie. Przykro mi ale to mi przypomina protesty w Taplarach. ( o ile ktoś wie co to za wieś)
Masz pan rację, nie ważne jaka jest prawda, JA wiem lepiej, JA znam się na wszystkim, JA jestem najmądrzejszy, a wszyscy do okoła to tylko złodzieje i oszuści. Też się zastanawiam czy ci protestujący poprostu nie chcą sie dowiedzieć jak naprawdę wygląda pyroliza z lenistwa czy głupoty, czy poprostu mają w tym swoje małe interesiki żeby ta firma nie powstała? A może to zwykła głupota i zapszaństwo?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ile jest takich spalarni w Polsce? Nooooo tak....... to wszystko wiadomo. Ci mądrzejsi nie dali sobie tego wcisnąć. Ludzie i o co ta awantura, nie rozumiem. Czy w tym kraju nie ma bezludnych miejsc, czy trzeba ludziom pod nosem coś takiego zafundować? Raporty raportami, zapewnienia zapewnieniami, a życie życiem. Chociaż tam nie mieszkam, ale rozumiem tych ludzi i ich obawy i popieram. Jeżeli czujecie się zagrożeni to walczcie o swoje, bo nikt inny tego za Was nie zrobi, tylko na siebie możecie liczyć i zróbcie wszystko aby wasze życie było bezpieczne. Trzymam kciuki :)
Pukasz ale nie wiesz w które drzwi. Po pierwsze to nie są spalarnie a po drugie jest ich już sporo. Będzie juz chyba z kilkanaście duzych i kilka małych ja ma być tu. Na południowym zchodzie kraju ludzie robia sobie kociołki przy domach i uzyskuja darmowy diesel.  Jak sie nie mysli co sie pisze to się nie pisze co się mysli.  Ciekawe co powiesz jak ci ktos opone zapali pod domem, co?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 5 z 84

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...